mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże Rekreacja

Jak zadbać o skórę podczas wakacji?

Latem nasza skóra jest bardzo mocno narażona na promieniowanie UV. To dzięki niemu możemy zyskać opaleniznę, tak mocno pożądaną przez wiele osób. Ale czy wiesz że opalanie się wcale nie służy naszej skórze i nie sprawia że jest ona zdrowsza? Wręcz odwrotnie! Nadmierna ekspozycja na słońce sprawia że skóra starzeje się kilka razy szybciej niż wtedy, kiedy nie wystawiamy jej na słońce. Oczywiście bardzo trudno jest uniknąć kontaktu skóry ze słońcem. Kąpiele w morzu, spacery, czy nawet praca w ogrodzie. Przy wysokich temperaturach chcąc czy nie chcąc, większość naszego ciała jest odkryta i narażona na opalanie. Na szczęście możemy skutecznie się zatroszczyć o swoją skórę, stosując się do kilku poniższych porad.

Nawilżanie skóry

Słońce sprawia że nasza skóra ulega nadmiernemu wysuszeniu, a czasami wręcz poparzeniom. Jak zapewnić jej wymaganą elastyczność? Oczywiście poprzez skuteczne nawilżanie – dedykowanymi kremami. Wnikają one w głębokie warstwy podskórne, odżywiając je i zapewniają bardzo skuteczne nawilżenie. Jakie kremy są najlepsze dla naszej skóry? Oczywiście te na bazie naturalnych składników, a także z dodatkiem substancji odżywczych, takich jak wyciąg z aloesu.

Ochrona przed słońcem

Stosowanie kremów do opalania z filtrami UV to kolejna ważna rzecz, którą możemy zrobić w celu dbania o swoją skórę w czasie wakacji. Kiedy kupujesz krem do opalania, wybierz taki który jest wodoodporny i ma wysoki filtr. Kremy takie nie tylko redukują promieniowanie, spowalniając proces opalania, ale również mogą odżywiać skórę, sprawiając że zyskuje elastyczność i świeży, witalny wygląd.

Podrażnienia od słońca

Co zrobić jeśli dopuściłeś się nadmiernego opalania bez filtru i doszło do poparzenia skóry? W takim przypadku nie zostaje nic innego jak tylko złagodzenie nieprzyjemnego efektu. Pomóc w tym mogą chłodzące i nawilżające żele po opalaniu. Ich szybkie zastosowanie pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe, a także ograniczyć efekt łuszczenia się skóry. Kosmetyki do ochrony i pielęgnacji skóry nie należą do najtańszych. Nie można jednak oszczędzać na nich, bo to one zapewniają nam wymaganą ochronę. Jeśli akurat nie masz pieniędzy, aby kupić potrzebne produkty, pożyczka bez BIK ratuje cię z opresji.