mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Turystyka

Teneryfa co zobaczyć – najważniejsze atrakcje

Giganty i smocza krew? – To nie żadne bajki do poduszki dla malucha żądnego przygód, ale propozycja ciekawej wycieczki do Hiszpanii,
a dokładnie na jedną z jej najpiękniejszych wysp – Teneryfa co zobaczyć
w tym niezwykłym miejscu, aby wykorzystać do maksimum tygodniowy pobyt w tym urokliwym zakątku?

Niezwykłe ukształtowanie terenu

Wyspy Kanaryjskie, w tym najpopularniejsza Teneryfa, są wyspami pochodzenia wulkanicznego i liczą około 30 milionów lat. Kiedy narodziła się Teneryfa? – Około 7 milionów temu, kiedy to wypiętrzyły się obszary Teno, Anga i Adeje, które po połączeniu utworzyły łańcuch górski. I tu niespodzianka, jeśli ktoś myślał, że to miejsce wyłącznie do leżenia na plaży i opalania się, ten był w błędzie. Wyspa to także piękne góry i niezwykłe formacje, które zwiedzający porównują do spaceru po Księżycu lub Marsie – tak są niepowtarzalne i oryginalne. Teneryfa co zobaczyć z tych niepowtarzalnych formacjach skalnych pochodzenia wulkanicznego?

Stożek wulkaniczny i giganty

To niewątpliwie dwie atrakcje, które obowiązkowo trzeba zaliczyć. Chodzi oczywiście o Wulkan El Teide, który znajduje się w Parku Narodowym Teide. Można na niego wejść lub wjechać. Jest to najwyższy szczyt Hiszpanii i mierzy 3718 m n.p.m. Natomiast od dna morza ma jeszcze 7500 metrów i to czyni go trzecim pod względem wysokości wulkanem świata. Można sobie tylko wyobrazić, co zobaczymy ze szczytu. Już samo to, że wejście na niego musi być dużo wcześniej rezerwowane, czyni z niego najważniejszą atrakcję wyspy. Drugą niezwykłą formacją są Klify Los Gigantes, które znajdują się na południu wyspy. Teneryfa co zobaczyć oprócz tych dwóch niezwykłych form? To przede wszystkim wąwóz Masca, czarne wulkaniczne plaże, Góry Anaga i lasy laurowo-wawrzynowe, piramidy w Guimar

Rośliny i zwierzęta

Różnorodność klimatów na wyspie sprawia, że oprócz niezwykłych form skalnych znajdziemy tam również niezwykłe rośliny oraz zwierzęta, które również warte są zobaczenia. To przede wszystkim smocze drzewa, które swoim wyglądem przypominają brokuły i są najstarszymi okazami tego gatunku na świecie. Drzewu przypisuje się właściwości magiczne, ponieważ jego żywica w kontakcie z powietrzem zmienia kolor w czerwony – stąd określenie smocza krew. Teneryfa co zobaczyć, jeśli chodzi o zwierzęta? – Żółwie, delfiny, orki oraz słonie morskie – to zdecydowani faworyci.

Miasteczka, jedzenie i winiarnie

Tych punktów nie może zabraknąć podczas pobytu. Urokliwe miasteczka, smaczne jedzenie i niezwykłe wina, których można próbować do woli.