mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Turystyka

Wakacje na ostatnią chwilę, czyli jak korzystać z last minute?

Planowanie wakacji to bez wątpienia jedna z większych przyjemności w życiu. Czekanie na moment, gdy wreszcie będziemy siedzieć na pokładzie samolotu, który zaniesie nas w odległe piękne miejsce, daje naprawdę sporo radości i ekscytacji. Sporo osób funkcjonuje jednak zupełnie inaczej, decydując się na wakacje na ostatnią chwilę. Nie żyją oni zatem czekaniem na urlop, a decyzje podejmują spontanicznie, na podstawie tego, co w danym dniu ma do zaoferowania biuro podróży.

Wakacje na ostatnią chwilę – kiedy to się uda?

Aby wakacje na ostatnią chwilę po prostu się udały, trzeba mieć w sobie sporo zgody na spontaniczność i podejmowanie szybkich decyzji. Dlatego też osoby, które są uwiązane na etacie i nie mogą swobodnie wybierać urlopu wtedy, gdy mają na to ochotę, często nie mogą korzystać z takich rozwiązań. To natomiast doskonała opcja dla osób, które mają więcej swobody w planowaniu urlopu. Decydując się na takie spontaniczne wyjazdy, trzeba również brać pod uwagę to, że nie zawsze tanie wakacje last minute spędzimy w naszym wymarzonym miejscu. Ekonomiczna opcja last minute może bowiem dotyczyć destynacji, w której już kiedyś byliśmy. Dla niektórych nie ma to większego znaczenia, inni jednak nie korzystają z last minute, bo oferta jest po prostu zbyt wąska.

Plusy podróżowania na ostatnią chwilę

Oferty last minute mają jednak mnóstwo plusów, o których zwyczajnie nie sposób nie wspomnieć. Do największych należy to, że to naprawdę ekonomiczna opcja na podróżowanie. Wakacje last minute często kosztują nawet o kilka tysięcy zł mniej, szczególnie jeżeli wyjeżdża się w odległe zakątki świata. Biurom podróży opłaca się wyprzedawać wycieczki, na które nikt wcześniej nie zdecydował się, gdy były w regularnej cenie. Dlatego też tak tanio można upolować wyjazd, który normalnie kosztuje znacznie drożej. Przy tym wszystkim zostają zachowane parametry wycieczki, które dostępne były w regularnej cenie. Mowa tutaj zatem na przykład o hotelu, dodatkowych atrakcjach, opcji all inclusive

Najbardziej popularne destynacje na last minute

Gdzie najczęściej wybierzemy się w trybie last minute? Sporo wycieczek takiego typu jest organizowanych do europejskich destynacji. Można zatem kupić wczasy last minute na przykład w Grecji, we Włoszech, Hiszpanii. Poza tym tak organizuje się też wycieczki do Egiptu, Tunezji, Maroka. To jedne z bardzo popularnych destynacji, które są lubiane przez Polaków. Jeżeli zatem ma się ochotę na wakacyjny wyjazd do przyjemnego hotelu, korzystanie z uroków all inclusive i last minute do Tunezji albo Egiptu, może być naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.