mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Sport

Bieżnia w domu czy warto?

Chcesz rozpocząć zdrowy styl życia? A może masz już dość zalegania na kanapie i pragniesz zrobić coś ze swoim ciałem? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, ponieważ pokażemy Ci jak w prosty sposób można zadbać o siebie, a także odpowiemy na kilka nurtujących pytań.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Zacznijmy od tego, że otyłość to jedna z najbardziej popularnych chorób na świecie. Choć wiele osób bagatelizuje objawy otyłości, to warto w jasny sposób zaznaczyć, że ta choroba często może prowadzić do wielu powikłań, a nawet do tak poważnych schorzeń jak na przykład zawał czy udar. Nie od dziś wiadomo, że nadwaga i otyłość skracają życie, jednak mimo panującej mody na bycie „fit” oraz „healthy” współczynnik osób z nadwagą wciąż rośnie. Dlaczego? Cóż, nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne, oznacza to, że ludzie nabyli je wraz z postępem oraz rozwojem cywilizacji. Oczywiście istnieją także przypadki osób, które cierpią na nadwagę z powodu innych chorób współistniejących takich jak na przykład cukrzyca.

Jak zacząć zdrowy styl życia?

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że aby rozpocząć zdrowy styl życia należy postawić przede wszystkim na zdrowe odżywianie oraz dużą ilość sportu. Choć początkowo może wydawać się, że jest to bardzo trudne zadanie to warto zaznaczyć, że już pierwsze efekty są w stanie zagwarantować niesamowitą chęć do podjęcia aktywności fizycznej. Ćwiczenia wpływają pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na umysł człowieka. Doskonałym przykładem aktywności fizycznych, które wpływają zarówno na ciało, jak i na umysł są między innymi joga czy bieganie.
Bieganie to jeden z najbardziej popularnych sportów, wiele osób zaczyna swoją przygodę z różnego rodzaju ćwiczeniami właśnie od biegania. Jest to tak zwane cardio czyli ćwiczenie mające na celu zmęczenie się. Mówi się, że to właśnie cardio spala najwięcej tłuszczu.

Bieżnia w domu czy warto?
Jeśli jesteśmy już przy temacie biegania, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto inwestować w bieżnie. Cóż, na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to w dużej mierze zależne od Twoich preferencji oraz upodobań. Jeśli będąc na siłowni często korzystasz z tego typu sprzętu to w Twoim przypadku jest to dobra inwestycja. Jeśli jednak preferujesz biegania na świeżym powietrzu, to zakup bieżni zupełnie mija się z celem. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść bieżni w domu jest fakt, że będziesz mógł z niej korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz.
Jak widać to czy warto kupić bieżnie czy też nie, zależy Tylko od Ciebie.