mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

piłki tenisowe
Lifestyle

Jak kupić dobre piłki tenisowe? Rodzaje i zastosowanie piłek do tenisa

Piłki tenisowe jedynie na pozór wyglądają tak samo. W rzeczywistości mamy do czynienia z różnymi rodzajami tych produktów, co przekłada się również na ich przeznaczenie. Jakie są główne rodzaje piłek tenisowych i jak kupić te najlepsze dla siebie?

Piłki tenisowe – ciśnieniowe i bezciśnieniowe

Główne rozróżnienie pomiędzy piłkami tenisowymi używanymi obecnie na kortach odnosi się do tego, czy powstały one z wykorzystaniem powietrza pod ciśnieniem. W taki sposób produkuje się piłki ciśnieniowe, które obecnie używane są głównie przez zawodowych graczy, ale również sięgają po nie osoby początkujące. Z drugiej strony dostępne są tańsze piłki bezciśnieniowe. Czym zatem różnią się one między sobą?

Ciśnieniowe piłki powstają z użyciem wysokiego ciśnienia, które znajduje się wewnątrz nich. To powoduje, że w odczuciu gracza są one lżejsze, bardziej sprężyste oraz szybsze. W ten sposób doskonale nadają się one do użycia podczas zawodów i turniejów. Gra takimi piłkami będzie również wygodniejsza, ponieważ nie są one tak ciężkiej jak ich bezciśnieniowe odpowiedniki, co powoduje, że często sięgają po nie również osoby z mniejszym doświadczeniem, by nie męczyć tak rąk. Minusem takich piłek jest natomiast ich okres przydatności do użycia, ponieważ ciśnienie z piłek powoli uchodzi i po pewnym czasie zachowują się one już jak zwykłe piłki bezciśnieniowe.

Piłki do tenisa bezciśnieniowe wydają się natomiast powolniejsze i cięższe, dlatego też rekomendowane są one głównie dla osób uczących się, które nie wymagają jeszcze od piłki maksymalnej szybkości. Dobrze sprawdzają się one zatem podczas treningów, a także mają niskie ceny oraz długą trwałość.

Warto też wskazać, że dostępne są także piłki przeznaczone specjalnie dla dzieci. Są to głównie piłki piankowe oraz piłki niskociśnieniowe. Pozwalają one na łatwe trenowanie uderzeń najmłodszym tenisistom.

Gdzie kupować tanio piłki tenisowe?

Gdy potrzebujesz piłek tenisowych w niskiej cenie, warto sprawdzić oferty w sklepach internetowych, ponieważ to właśnie tam można kupić je bez przepłacania.

Duży wybór piłek tenisowych czeka między innymi na kupujących w sklepie internetowym https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html, który specjalizuje się w sprzedaży wyposażenia dla początkujących oraz doświadczonych tenisistów. 

Dobre piłki tenisowe – jak je wybrać?

Poza wyborem odpowiednich piłek tenisowych pod kątem ich ciśnienia duże znaczenie ma również jakość ich wykonania.

Najlepiej zdecydować się na piłki tenisowe, które będą sygnowane znaną marką, natomiast unikać tych, których pochodzenia nie jesteśmy pewni, ponieważ mogą one powodować problemy podczas gry, na przykład ze względu na swój znaczny ciężar czy brak wyważenia.