mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

spadochron
Lifestyle

Trwa sezon na skoki spadochronowe – skocz i Ty!

Skoki spadochronowe to kapitalna rozrywka dla młodszych i starszych. Teraz trwa sezon na skoki, dlatego to najlepszy moment, by spełnić swoje marzenie. Jak to zrobić? Wystarczy zapisać się na skok w tandemie!

Czym jest skok ze spadochronem w tandemie?

Tandemowe skoki spadochronowe to bardzo popularna atrakcja, która dostępna jest dzisiaj również w Polsce.

W skokach spadochronowych w tandemie bierze udział nie jedna, a dwie osoby, co powoduje, że uczestnik skoku nie musi wcześniej się do niego przygotowywać. Dzięki temu może on spełnić swoje marzenie bez zapisywania się na szkolenie, kupowania drogiego wyposażenia.

Do skoku tandemowego używane są inne spadochrony niż do standardowych skoków. Są to spadochrony przeznaczone specjalnie dla dwóch osób, dzięki czemu zapewniają one wyższy stopień bezpieczeństwa. Dodatkowo uzupełniane są one o spadochrony zapasowe oraz automaty, które uruchamiają spadochron w razie problemów.

Uczestnicy biorący udział w skoku – pasażer oraz pilot tandemu – są spięci uprzężą do skoków tandemowych.

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Aby wziąć udział w skoku w tandemie, trzeba wcześniej się na niego zapisać. Można zrobić to internetowo, wybierając typ skoku oraz jego termin.

Na skoki spadochronowe można zapisać się w ośrodku Skydive, który specjalizuje się w organizacji skoków tandemowych i szkoleń spadochronowych już od lat. Oferuje on swoim klientom niezapomniane wrażenia. Ośrodek organizuje skoki dla lokalizacji jak Bydgoszcz, Toruń i Włocławek.

Rezerwację na skoki spadochronowe w Skydive można wykonać internetowo na stronie: https://skydive.pl/kontakt/skoki-spadochronowe-wloclawek-bydgoszcz-torun/.

W dniu skoku spadochronowego należy przyjechać do ośrodka ze wskazanym wyprzedzeniem, by wziąć udział w przeszkoleniu oraz odebrać potrzebne wyposażenie do skoku, czyli kombinezon, gogle.

Następnie pilot z pasażerem przechodzą do samolotu, który unosi się na wysokość 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Z takiego pułapu wykonywane są skoki spadochronowe.

Bezpośrednio po skoku nie otwiera się jeszcze spadochronu, dlatego też uczestnicy spadają wtedy swobodnie, co gwarantuje niezapomniane emocje. Potem spadochron jest otwierany, a następnie ma miejsce bezpieczne lądowanie.

Skoki tandemowe – kto może z nich skorzystać?

Skoki spadochronowe w tandemie dostępne są praktycznie dla każdego, kto chciałby wziąć udział w takiej rozrywce.

Nie mają one przeciwwskazań wiekowych, a także mogą brać w nich udział osoby bez wcześniejszego szkolenia, a także specjalnej kondycji.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, że skoki ze spadochronem nie są wskazane dla osób, które mają poważne choroby, między innymi układu oddechowego i krążeniowego, niestabilność kręgosłupa, łamliwość kości.

Jaka jest cena skoków spadochronowych tandemowych?

Cennik skoków spadochronowych w tandemie rozpoczyna się od około 750 złotych za skok z wysokości 4000 metrów.

Osoby, które chciałyby zamówić skok wraz z jego fotografowaniem oraz filmowaniem, muszą zapłacić za niego wyższą kwotę – około 1100 złotych.