mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Turystyka

Jak zaplanować podróż do USA w celach zwiedzania

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to bez wątpienia bardzo fascynujący kraj. Warto się tam wybrać chociażby po to, aby go zwiedzić. Ameryka, jak nazywa się ją potocznie, jest przepiękna. Niezwykle zróżnicowana, z miastami, które fascynują tak, jak na przykład Nowy Jork czy San Francisco, ale też dzikimi miejscami w parkach narodowych. Jak zaplanować podróż do USA, aby zobaczyć jak najwięcej? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Planowanie podróży do USA

Gdy otrzyma się już wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do tego, aby wyjechać do USA, można zabrać się za planowanie tej podróży. Dosyć istotną sprawą jest określenie swojego budżetu. Nie da się ukryć, że nocowanie w Ameryce nie należy do najtańszych. Wyjeżdżając na przykład do takich miast jak Nowy Jork, należy nastawić się na ceny sięgające około 1000 $ za nocleg na tydzień. Tak naprawdę to najniższa możliwa opcja. Jeżeli zatem chce się być w tym magicznym mieście dłużej, trzeba przygotować jeszcze więcej pieniędzy. Oczywiście budżet to nie tylko kwestie noclegu. Potrzebne będą też pieniądze na samo zwiedzanie, podróżowanie, paliwo, wejścia na przykład do parków narodowych, atrakcji turystycznych w dużych miastach.

Jak planować to, co jest godne zobaczenia?

Ze względu na to, że Stany Zjednoczone to ogromny kraj, do zobaczenia jest tam naprawdę wiele. Warto zatem po prostu wybrać jakiś konkretny stan lub dwa, które zwiedzi się trochę bardziej. Aby czerpać inspiracje i pomysły, najlepszym sposobem będzie po prostu przeglądanie blogów w internecie. Można znaleźć tam wiele ciekawych treści, które dotyczą na przykład życia w Stanach Zjednoczonych, podróżowania po Stanach. Niektóre z blogów to po prostu blogi podróżnicze, na których znajdziemy opisy wielu innych ciekawych destynacji. Inne to blogi osób, które na stałe żyją w USA. Takie miejsca w sieci będą szczególnie interesujące wtedy, gdy wybieramy się właśnie do określonego miasta. Można zatem czytać strony, których tematyka jest poświęcona na przykład takim metropoliom jak Nowy Jork, czy wspominane już wcześniej San Francisco.

Spontaniczna wyprawa do USA

Do USA raczej nie da się pojechać tak zupełnie spontanicznie, bo ważne jest chociażby to, aby na lotnisku wskazać adres, pod którym będzie się przebywało. Mimo wszystko można też nastawić się na zwiedzanie spontaniczne. Wcale nie trzeba mieć zaplanowanej podróży od a do z. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby. Jedno jest pewne. Podczas pierwszej wizyty w USA można przeżyć prawdziwe zderzenie z tamtejszą kulturą. Dla niektórych to na tyle mocne doświadczenie, że pamiętają je potem na całe życie. Stany Zjednoczone są dla Europejczyków niezwykle interesujące i fascynujące.