mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże

Jedne z najpiękniejszych plaż europy.

Cichy szum morza, ciepły piasek pod naszymi stopami a do tego zniewalające widoki i przejrzysta woda. Takimi cechami charakteryzują się najpiękniejsze plaże w Europie.

Najpiękniejsze plaże Europy – Hiszpania

Andaluzja, Playa de Bolonia – jest jedną z najpiękniejszych w całej Europie. Plaża usytuowana jest między górami co sprawia odpoczywającym niesamowity widok. Playa de Bolonia jest niesamowicie długa, rozciąga się aż na cztery kilometry sprawiając tym idealne miejsce na spacer. Kolejną wartą zobaczenia plażą jest Plaża de Rodas – charakteryzuje się ona białym piaskiem, przejrzystą wodą i cudnymi zatoczkami. Oprócz tego rozciąga się tu zapierający dech w piersi krajobraz złożony z lasów i skalistych klifów. Na tą plażę można się jednak dostać tylko promem. Wracając do Andaluzji należy wspomnieć o jeszcze jednej niesamowitej plaży jaką jest Monsul. Plaża ta posiada zaskakujący krajobraz, dzięki skałą wulkanicznym i kolorowym klifom. Miejsce to położone jest w hiszpańskim parku przyrody. Ostatnią hiszpańską plażą godną uwagi jest Tossa de Mar kusząca turystów złotym piaskiem oraz rozciągającym się kilkumetrowym murem obronnym. Aby jednak do niej dotrzeć musimy wybrać się na Costa Brava.

Najpiękniejsze włoskie plaże

Na miano najpiękniejszych w Europie włoskich plaż zasługują z pewnością plaża w Kalabarii Spiaggia di Michelino, która jest idealnym miejscem wypoczynkowym. Plaża ta oddalona jest o kilka kilometrów od zatłoczonej przez turystów plaży Tropei. Woda jest tutaj lazurowa i przejrzysta a sama plaża zniewala swoim widokiem. Opuszczamy Kalabarię i udajemy się na Sardynię. Tutaj bowiem jest usytuowana nieziemsko piękna plaża La Pelosa, która cieszy się ogromną popularnością, dzięki podziwianej z oddali aragońskiej wieży.

Plaże w Chorwacji, Portugalii i Grecji.

Do najbardziej obleganych plaż w Portugali należy zaliczyć Salema w Algarve. Woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta i ciepła. Mało kto wie, że plaże w tym miejscu posiadają certyfikat Błękitnej Flagi. Chorwacja natomiast może pochwalić się plażą Banje w Dubrowniku. Ta plaża rozciąga się w najpiękniejszym mieście w Chorwacji i co roku przyciąga tłumy. Wybierając się do Grecji warto jest zobaczyć nietypową plażę Elafonisi na Krecie. Piasek na tej plaży jest różowy, całość posiada malowniczy widok a woda jest lazurowa i przejrzysta. Oprócz tego można tu spotkać żółwie morskie, które niewątpliwie są atrakcją tego miejsca. Kolejna Grecka plaża znajduje się w spokojnej zatoczce na wyspie Thassos. Golden Beach bo o niej mowa przyciąga turystów złotym kolorem piasku, który ciągnie się przez kilka kilometrów.

Jeżeli planujesz urlop za granicą, każda z opisywanych tutaj plaż na pewno przypadnie ci do gustu. Wszystkie opisane tutaj miejsca są bowiem zaliczane do jednych z najpiękniejszych w Europie.