mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże

Nie tylko wulkan Etna. Co zobaczyć na Sycylii?

Włoska Sycylia to wyspa pełna wyjątkowych atrakcji. Nic dziwnego, że co roku na jej odwiedzenie decyduje się tak wielu turystów. Gdy także chcesz tam zawitać, sprawdź, co zobaczyć na Sycylii!

Sycylia – podstawowe informacje

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Swoim kształtem przypomina trójkąt. Znajduje się tuż przy Półwyspie Apenińskim, a dokładnie przy włoskim regionie Kalabria – oddziela je od siebie tylko Cieśnina Mesyńska. Osadnictwo na Sycylii sięga wielu wieków wstecz. Należała między innymi do Fenicjan, Greków, Kartagińczyków, a potem do Rzymu.

Głównym miastem Sycylii jest Palermo, które zostało założone przez Fenicjan. To gospodarcza i turystyczna stolica wyspy z międzynarodowym lotniskiem. Na odwiedzających czeka tam wiele ciekawych zabytków, w tym piękne pałace i kościoły.

Innym charakterystycznym miejscem na Sycylii jest wulkan Etna, który jest najwyższym szczytem na wyspie – to też największy, nadal aktywny wulkan w Europie.

Atrakcje na Sycylii – co zobaczyć?

Poza Palermo oraz Etną Sycylia może zaoferować także wiele innych atrakcji dla odwiedzających. Sprawdź, co zobaczyć na Sycylii!

Valle dei Templi
To inaczej Dolina Świątyń, która znajduje się w Agrigento. Zawiera dobrze zachowane ruiny starożytnych świątyń greckich.

Villa Romana del Casale
Wzniesiona w okresie Cesarstwa rzymskiego luksusowa willa z efektownymi mozaikami prezentującymi sceny z życia codziennego, mitologiczne motywy.

Cefalu
Malownicze miasteczko położone w cieniu pobliskiej góry Rocco. Zachwyca swoją starówką oraz promenadą nadmorską. Nie bez powodu nazywane jest jednym z najpiękniejszych na wyspie.

Syrakuzy
To kolejna gratka dla miłośników starożytności. Można zobaczyć tam wiele ciekawych zabudowań, między innymi duży grecki teatr.

Noto
To miejscowość położona w prowincji Syrakuzy, która może oczarować każdego swoim późnobarokowym centrum pełnym zachwycających zabytków jak Palazzo Ducezio, kościół Karola Boromeusza, katedra św. Mikołaja.

Wąwóz Alcantara
Znajdujący się w pobliżu równie interesującej miejscowości Taormina Wąwóz Alcantara przyciąga jedynymi w swoim rodzaju widokami. Można zobaczyć tam efektowne, bazaltowe kamienie formowane spływającą po nich wodą.

Stromboli
Wyspa zaliczana do archipelagu Wysp Liparyjskich, które nazywane są także Wyspami Eolskimi. Na Stromboli znajduje się czynny wulkan, z którego stale unosi się dym.

To jedynie kilka propozycji dla osób, które zastanawiają się, co zobaczyć na Sycylii. Wyspa ta skrywa znacznie więcej wyjątkowych atrakcji, które mogą oczarować każdego miłośnika zabytków, historii, sztuki i piękna natury!