Różnego rodzaju formy łysienia dotykają spory procent zarówno mężczyzn jak i kobiet. Zwłaszcza w okresach silnych zmian hormonalnych np. takich jak czas menopauzy czy po urodzeniu dziecka, duża ilość wypadających włosów może stać się nie lada problemem i przyczyną zmartwień. I chociaż trudno zaakceptować utratę włosów to choć trochę pocieszający może być fakt, że obecna medycyna estetyczna ma coraz bogatszą ofertę zabiegów znacznie poprawiających wygląd i stan naszych włosów a tym samym nasze samopoczucie i komfort życia. Jednym z oferowanych zabiegów jest karboksyterapia przeciw wypadaniu włosów.
Karboksyterapia – czym jest?
Przyjrzyjmy się bliżej temu zabiegowi – jak się go wykonuje oraz w jaki sposób działa na nasze włosy.
Karboksyterapia to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych zabiegów na problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Za pomocą specjalistycznego urządzenia wykonywane są iniekcje, podczas których do skóry głowy wprowadzany jest medyczny dwutlenek węgla, który wywołuje w miejscu wkłucia zwiększone dotlenienie tkanek. Zwiększone dotlenienie poprawia metabolizm komórek, a to z kolei pomaga w tworzeniu nowych włosów. Ponieważ zabieg jest w formie iniekcji można podczas jego trwania odczuwać niewielki ból, swędzenie czy kłucie. Ten dyskomfort jest jednak niewielki i chwilowy.
Wskazania:
Wskazaniem do karboksyterapii są: różne rodzaje łysienia – także androgenowe, nadmierne wypadanie włosów o różnym podłożu – np. z powodu stresu czy przyjmowanych leków a także różnego rodzaju choroby skóry głowy.
Natomiast przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in: choroby nowotworowe, ciężka niewydolność serca, płuc lub nerek, ciąża i karmienie, zaburzenia krzepnięcia krwi a także infekcje skóry głowy.
Jak wszystkie zabiegi na włosy także i karboksyterapia, do osiągnięcia dobrych i trwałych efektów, wymaga wykonania kilku zabiegów. Ilość koniecznych sesji najlepiej dobierać indywidualnie w zależności od istniejącego problemu. Pierwsze zmiany można zauważyć już po 3-4 zabiegach ale optymalna ilość to raczej 8-10 sesji.
Po odbyciu serii zabiegów można zaobserwować:
- zmniejszenie wypadania włosów
- pogrubienie łodygi włosa
- poprawę stanu owłosionej skóry głowy
- przyspieszenie wzrostu oraz odrost nowych włosów.
Dla jeszcze lepszych efektów terapeutycznych karboksyterapię można łączyć z zabiegami mezoterapii iniekcyjnej lub osoczem bogatopłytkowym.