mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Rekreacja

Co zobaczyć w Trójmieście jesienią?

Jesień nad morzem jest piękna. Nie tylko zachwyca kolorystyką nadmorskich lasów, ale przede wszystkim można skorzystać z dobroczynnego działania jodu, który po jesiennych sztormach unosi się w powietrzu. Trójmiasto co zobaczyć, by w pełni wykorzystać jesienny odpoczynek nad morzem?

Gdańska Starówka

Zastanawiając się Trójmiasto co zobaczyć nie można zapomnieć o Starówce. Spacer po Starym Mieście zajmie klika godzin, gdyż jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba poznać. Długi Targ, Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, pomnik Neptuna czy Żuraw to obowiązkowe miejsca, które koniecznie trzeba poznać.

Warto również przejść się na spacer ulicą Mariacką, która jest mała, wąska i bardzo klimatyczna. Wiele knajpek zaprasza na kawę, a galerie jubilerskie sprzedają biżuterię z bursztynu. Osoby, które lubią bursztyn koniecznie muszą zobaczyć faunę i florę zaklętą w bursztynie, którą można zobaczyć w Muzeum Bursztynu.

Łyk historii współczesnej

Analizując Trójmiasto co zobaczyć warto udać się do Europejskiego Centrum Solidarności, które wyrosło w pobliżu Stoczni Gdańskiej, gdzie rozpoczął się upadek komunizmu.

Wystawa opowiada o drodze Polski do wolności. Można zobaczyć milicyjną ciężarówkę, suwnicę z portu czy wiele nowoczesnych multimedialnych ekspozycji, które zainteresują nie tylko tych najmłodszych, ale również tych, którym wydarzenia ze stoczni są bliżej znane.

Wizyta nad morzem

Osoby, które chcą zobaczyć molo Sopockie koniecznie muszą przejść się „monciakiem”, zobaczyć krzywy dom i poczuć klimat Sopotu.

Warto wiedzieć, że nie tylko Sopot ma piękne molo. Również Gdynia oraz Gdańska mogą się poszczycić równie ciekawymi. Molo Gdańskie znajduje się w Brzeźnie. Ma ono około 130 m, po obu stronach znajduje się kąpielisko oraz miejsca, gdzie można wypić kawę, zjeść obiad czy lody.

Oliwa – średniowieczna Katedra, park oraz Zoo

Poznając Trójmiasto nie można zapomnieć o Oliwie, która jako wieś klasztorna została przyłączona do miasta w 1926 roku.

Będąc w Oliwie koniecznie trzeba zobaczyć Archikatedrę Oliwską. Jest to imponująca budowla, która ma 107 metrów i jest najdłuższym średniowiecznym kościołem w Polsce. Warto również zostać na koncercie organowym, który jest wygrywany na rokokowych organach zdobionych w 25 aniołków grających na przeróżnych instrumentach.

W bezpośrednim sąsiedztwie Archikatedry jest Park Oliwski. Tu również warto zajrzeć i podziwiać misterne alejki i kompozycje roślinne. W parku znajduje się również palmiarnia, w której zobaczymy wiele tropikalnych roślin.

Będąc w Oliwie warto również zajrzeć do pobliskiego Zoo, które od lat uważane jest za jedno z najciekawszych w Polsce. Trzeba jednak wiedzieć, że chcąc poznać wszystkie atrakcje Zoo trzeba nastawić się na 5 – 6 godzin zwiedzania.