mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Sport

Trening EMS – dla kogo i jak zacząć? Doradzamy!

EMS to skrót pochodzący od angielskiego Electric Muscle Stimulation. Oznacza on elektrostymulację mięśni z użyciem specjalnego sprzętu. Treningi EMS to obecnie jeden z największych trendów w branży fitness. Dla kogo będą one najlepsze? Jak zacząć trenować? Zobacz porady!

Na czym polegają trening elektrostymulacji mięśniowej?

Elektrostymulacja mięśniowa polega na oddziaływaniu na mięśnie odpowiednio dobranymi impulsami elektrycznymi. Są one dostarczane przez elektrody mocowane na ciele.

Impulsy elektryczne powodują, że tkanka mięśniowa intensywnie pracuje. Mięśnie, nawet te położone głęboko, szybko się kurczą i rozkurczają, ale jednocześnie do osiągnięcia takiego celu nie jest wymagany wytężony ruch. Właśnie dlatego nie obciążają one również stawów.

Właśnie dlatego podczas treningów EMS wystarczy jedynie około 30 minut, by osiągać efekty widoczne nawet po 3 godzinach aktywności fizycznej!

Czy treningi EMS mogą być niebezpieczne?

Do treningów EMS wykorzystuje się urządzenia, które nie generują niebezpiecznych dla człowieka impulsów elektrycznych, wobec tego nie są one dla niego szkodliwe.

Warto jednak podkreślić, że treningi łączone z elektrostymulacją mięśniową nie mogą być prowadzone u każdego. Przede wszystkim nie powinny korzystać z nich osoby z dolegliwościami serca, nadciśnieniem tętniczym, z wszczepionym rozrusznikiem serca. Również nie są one przeznaczone dla osób z epilepsją, po urazach, operacjach, a także dla kobiet w ciąży.

Trening EMS – lepiej w klubie czy w domu?

Dla najlepszych efektów warto zdecydować się na trening EMS w klubie sportowym, który specjalizuje się w tej dziedzinie. To właśnie wtedy można osiągnąć najlepsze efekty.

Usługi w tym zakresie oferuje między innymi sieć klubów Intime Warszawa, która dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i zatrudnia specjalistów w dziedzinie treningów EMS.

W sprzedaży znajdują się również urządzenia do domowej elektrostymulacji mięśniowej, ale nie są one tak skuteczne jak profesjonalny sprzęt używany w klubach sportowych. Dodatkowo w klubie można otrzymać pomoc trenera personalnego, co dodatkowo podwyższa efektywność ćwiczeń.