mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże

Wybór dobrej torby podróżnej – co wziąć pod uwagę?

Kto choć raz wybrał się w podróż z torbą, która obiła mu boki, spłatała figla w postaci naderwanej rączki, rozerwała się przy zahaczeniu o wystający element, przepuściła do wnętrza deszcz lub inny płyn, wie, że wybór torby podróżnej jest niezwykle ważny.

Co wziąć pod uwagę wybierając torbę?

Wygląd torby, no cóż… jest ważny. Zwykle ciekawy i interesujący design sprawia, że w pierwszej kolejności sięgamy po ten, a nie inny model. Najbardziej praktyczna okazuje się być ciemniejsza i stonowana kolorystyka torby, która sprawi, że powstałe podczas przemieszczania się zabrudzenia nie będą widoczne. Drugą istotną kwestią jest odpowiednia pojemność. Niezależnie od celu podróży (długie wakacje czy trening), do torby powinny bez problemu zmieścić się wszystkie potrzebne rzeczy (najmniejsze torby mają pojemność 30 litrów, natomiast największe nawet 150 litrów). Można oczywiście spakować część rzeczy do plecaka, czy innej mniejszej torby, ale jeśli zależy nam na komforcie podróży, ilość toreb do dźwigania powinna być jak najmniejsza. Po trzecie torba musi być mocna, trwała, gwarantująca bezpieczeństwo przewożonym rzeczom, najlepiej ze wzmocnionym spodem. Mocny materiał, który nie ulegnie uszkodzeniu podczas podróży, a w dodatku będzie chronił zawartość przed przemoknięciem i zabrudzeniem powinien być jednym z głównych kryteriów wyboru torby.

Dobra torba podróżna gwarancją komfortu podczas podróży

Podróżowanie wiąże się z przemieszczaniem i przenoszeniem swojego bagażu. Dobrze jest więc, gdy torba wyposażona jest w długi pasek, umożliwiający przenoszenie jej na ramieniu (wtedy mamy wolne ręce) lub solidne uchwyty wykończone tak, by nie wrzynały się w dłonie i nie powodowały otarć. Gdy torba jest duża, zapakowana po brzegi, a jej ciężar sprawia, że podnoszenie jej wymaga dużo wysiłku, dobrze jest zdecydować się na model wyposażony w kółeczka (najlepiej gumowe, ponieważ są trwalsze i nie hałasują) i stelaż z regulowaną wysokością rączki. Pasażerowie bardzo cenią sobie torby, które oprócz komory głównej, posiadają mniejsze boczne kieszonki, umożliwiające schowanie podręcznych rzeczy tj. portfel, dokumenty, telefon komórkowy.

Wybór torby podróżnej nie jest łatwy – ich wybór na rynku jest bardzo duży. Jednym z kryteriów, które może jeszcze podpowiedzieć, który model wybrać jest sposób podróżowania. Inną torbę zabierzemy bowiem do samolotu (linie lotnicze podają preferowane wymiary bagażu), a inna możemy zabrać do bagażnika samochodu. Torba podróżna powinna być do naszych potrzeb i gwarantować komfort podróży.