mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże

Wyjazdy weekendowe do Wisły – co można w niej zobaczyć?

Wisła to przepiękne miasto usytuowane w Beskidzie Śląskim. Sam fakt, że wielu Ślązaków nazywa ją perłą Beskidów świadczy o tym, że jest to miejsce wyjątkowe. Niestety, wiele osób nie docenia tego miejsca. Tymczasem jest to idealna lokalizacja na wyjazdy weekendowe. Co w trakcie weekendu można tam zobaczyć?

W Wiśle można się zakochać!

Pierwszy dzień weekendowej wyprawy warto rozpocząć od przepięknego, wiślańskiego deptaku, na którym… zawsze jest mnóstwo ludzi. Jeśli przejdziemy do jego centralnej części, znajdującej się na wysokości tamtejszego amfiteatru, to dostrzeżemy przepiękny pejzaż, w którego tle znajduje się jeden z charakterystycznych obiektów centrum Wisły, czyli skocznia narciarska. Można też wygodnie rozsiąść się nad rzeką, wsłuchać się w szelest jej fal i zjeść przepyszną kolację w jednej z wielu tutejszych restauracji.

Czas na zwiedzanie!

Drugi dzień wizyty w Wiśle warto rozpocząć od zdobywania tutejszych szczytów. W gruncie rzeczy nie są one zbyt wymagające. W pobliżu znaleźć przepiękny i malowniczy szczyt Bukowej, na który zresztą można wyjść znajdującymi się w pobliżu schodkami. Bukowa to chyba jedyny szczyt w Wiśle, który udostępnia tak piękny widok na całe miasto i otaczające je szczyty górskie. Co ciekawe, po prawej stronie można zobaczyć dobrze znaną miłośnikom Beskidu Czantorię! Po męczącym dniu, warto wybrać się na grilla. Wiele takich punktów gastronomicznych można znaleźć m.in. w okolicy amfiteatru.

Dzień ostatni, dzień pożegnań

Ostatni dzień w Wiśle można rozpocząć od skoczni w Wiśle Malince, która jest jednym z najpopularniejszych obiektów w tym pięknym mieście. Obiad można zjeść ponownie na deptaku – obydwa punkty dzieli jedynie kilka kilometrów. W okolicy jest też zabytkowy dworzec PKP (gratka dla miłośników kolei) i kilka basenów (w tym jeden zakryty). O popularności Wisły wśród tutejszych mieszkańców świadczy fakt, że w praktycznie każdą niedzielę, tworzą się tu bardzo długie korki, które ciągną się aż do sąsiedniego Ustronia. Szkoda tylko, że miasto to nie jest znane poza województwem śląskim, gdyż tutejsza część Beskidu jest naprawdę urzekająca. W Wiśle można się zakochać, gdyż ciągle chce się do niej wracać!

Podsumowanie

Weekendowe wyjazdy w góry to popularna forma aktywności wielu Polaków. Wisła jest miejscem wyjątkowym, ponieważ – oprócz pięknych gór – oferuje ona bogate zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne. Poza tym to właśnie w Wiśle znajduje się mnóstwo interesujących zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Co ciekawe, zdecydowana większość z nich występuje jedynie w zabudowie drewnianej.