mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Sport

Trening fitness w domu – profesjonalnym gdy właściwie przygotowany!

Trening w domu dla zdrowia

Regularny trening to ważny element zdrowego trybu życia. Nie ma co do tego wątpliwości! Jeśli nie mamy w pobliżu domu siłowni, zajęć fitness to nie warto się poddawać, a realizować treningi w domu. Tego rodzaju aktywność fizyczna również przyczyni się do dobrego samopoczucia, poprawy kondycji i oczywiście sylwetki. Trzeba tylko zadbać o to, by wybierane treningi były efektywne i dostosowane do naszych możliwości.

Trening w domu – jak się do niego przygotować?

W domu możemy ćwiczyć na rozmaite sposoby. Możliwe jest odbycie zarówno treningu siłowego, na masę, jak i aktywności z kategorii fitness, idealnych w celu spalania spalenia kalorii, ujędrnienia ciała, poprawy wydolności organizmu.

Gdy rozpoczyna się treningi w domu to nie potrzeba mieć zaawansowanego sprzętu. Dobrze jest być wstępnie zaopatrzonym w matę i pracować z ciężarem własnego ciała. Może zaskoczyć to, jak wiele możliwości daje tego rodzaju trening. Jeśli brakuje nam doświadczenia, a zależy nam na wykonywaniu profesjonalnie ćwiczeń, to dobrze jest się skonsultować z trenerem osobistym, który ułoży odpowiedni, indywidualny trening i do tego opracuje dietę. Takie kompleksowe działania również można realizować w zaciszu własnego domu. Trening fitness w domu opracowany przez fachowca na pewno będzie bezpieczny i skuteczny, pozostaje zatem stosować się do wytycznych i obserwować efekty.

Zalety treningu w domu

Przede wszystkim, warto wskazać na oszczędność czasu. Ćwicząc w domu, nie ma bowiem konieczności dojazdów. Dodatkowo nie wydaje się pieniędzy na same treningi, abonamenty na siłowniach wcale nie są takie tanie. Początkowo oszczędza się też na sprzęcie, z czasem jakiś warto jednak zakupić. Warto wskazać, że spełnienie określonych wymagań sprawia, że treningi domowe są równie skuteczne co treningi na salach.

Co jest potrzebne do domowego treningu?

Standardowo potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mogli swobodnie ćwiczyć. Do tego oczywiście odpowiedni strój i obuwie. Następnie mata do ćwiczeń w pierwszym etapie, a później dokupujemy przykładowo hantle, skakankę, taśmy, gumy oporowe, drążek. Jeśli nas stać to można zainwestować w jakiś sprzęt – rowerek czy bieżnię.

Przebieg ćwiczeń w domu

Oczywiście zaczynamy od rozgrzewki. To ważny element przygotowujący ciało do wysiłku fizycznego i minimalizujący ryzyko kontuzji. Dobrze jest rozgrzać krok po kroku wszystkie stawy i mięśnie. Dopiero potem można przejść do głównej fazy treningu, która odbywa się zgodnie z zaleceniami trenera lub być może oglądamy jakieś video z nagraniami treningów. Dobre rezultaty daje trening obwodowy, w którym wykonuje się kilka ćwiczeń z określoną liczbą powtórzeń. Trening należy zwieńczyć ćwiczeniami relaksacyjnymi i oddechowymi.