mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Sport

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do pływania.

Pływanie jest sportem, który również wymaga zakupienia odpowiedniego sprzętu. Oferta artykułów do pływania skierowana jest dla osób początkujących, jak również tych, którzy potrafią bardzo dobrze pływać.

Sprzęt do pływania dla niemowląt i dzieci

W przypadku sprzętu do nauki pływania dla niemowląt oraz dzieci z pewnością przydatne będą:
– rękawki, które pomagają w utrzymaniu szyi oraz głowy dziecka nad powierzchnią wody. Rękawki dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach.
– dmuchane koła idealnie nadają się do zapoznawania dziecka z wodą oraz są pomocne podczas nauki pływania. Oprócz tego zachwycają coraz to ciekawszymi kształtami, które pokochają wasze dzieci.
Niemowlęta na basenie, powinny mieć specjalne pieluszki do pływania, które chronią przed zabrudzeniem wody.

Sprzęt dla osób początkujących.

Akcesoria dla osób początkujących są dostępne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jeżeli w wodzie czujemy się niepewnie warto jest pomyśleć o zakupie np. deski do pływania, która pozwoli na naukę pływania różnymi stylami. Kamizelka do nauki pływania, również bardzo dobrze sprawdzi się w wodzie, ponieważ ułatwia trzymanie górnej części tułowia na wodzie. Osobom dorosłym i dzieciom starszym może przydać się pas pływacki, który pełni taką samą funkcję jak dmuchane koło.

Akcesoria dla osób potrafiących pływać.

Również i dla profesjonalistów jest mnóstwo sprzętu przydatnego podczas pływania. Ciekawym gadżetem są np. wiosełka, które umieszcza się na dłoniach w celu usprawnienia siły rąk podczas pływania. Popularnym sprzętem jest także boja ósemka, dzięki której możemy pracować nad ułożeniem ciała w wodzie. Czołowa rurka przeznaczona jest dla osób, które pływają kraulem, dzięki niej można swobodnie zaczerpnąć powietrza, ponieważ wystaje nad taflę wody. Płetwy sprawdzają się podczas zwykłego pływania są zazwyczaj wykorzystywane, aby usprawnić pracę mięśni nóg. Zatyczki na nos doskonale nadają się dla osób, którym woda wpada do nosa, jednak dzięki zaciskowi jej wpłynięcie jest niemożliwe. Zatyczki do uszu nie pozwalają na dostanie się wody do środka, najlepsze z nich mają formę silikonowych wkrętek.

Oprócz tych wszystkich gadżetów, należy pamiętać również o odpowiednim stroju do pływania. Dla kobiet w przypadku pływania na basenie doskonale sprawdzi się kostium jednoczęściowy a dla panów kąpielówki. Wybierając się na basen będą nam potrzebne także klapki kąpielowe oraz czepek. Osoby lubiące nurkować mogą dodatkowo założyć okulary pływackie, które oprócz ochrony oczu przed chlorowaną wodą, umożliwią bezproblemowe patrzenie pod taflą wody.