mylittlepleasures.pl

mylittlepleasures – podróże, turystyka, rekreacja, zdrowie

Podróże

Jak się przygotować na wakacje z psem?

Pies w domu to wielka radość, ale i obowiązek. Bardzo dotkliwie odczuwają to psiaki, które w okresie letnim tracą swoje domy, gdyż właściciele zaplanowali wakacje, w których nie uwzględnili swojego pupila. Podróżowanie z psem nie jest trudne, trzeba tylko odpowiednio się przygotować. Jak spędzić wakacje z psem, by były udane i pozostawiły miłe wspomnienia?

Gdzie jechać na wakacje?

Wakacje z psem muszą być przyjemne nie tylko dla właścicieli lecz również dla psa. Bardzo ważne jest odpowiednie wybranie miejsca na urlop. Wyjeżdżając należy sprawdzić czy spacery z psem będą możliwe. Nad polskim morzem jest wiele miejsc, w których można udać się z psem. Brzeźno, Babie Doły czy Jastarnia to miejsca, w których psy są akceptowane i wszyscy mogą ochłodzić się w morzu.

Wyjazd w góry również trzeba dokładnie przemyśleć. Nie każdy szlak jest dostępny dla psa. Góry Świętokrzyskie czy Stołowe są pełne szlaków, na które możemy udać się z czworonogiem. Park Tatrzański nie jest dostępny dla zwierząt.

Wyjeżdżając na wakacje z psem za granicę koniecznie trzeba zatroszczyć się, by pies miał mikroczipa, należy również wyrobić paszport, który jest dokumentem wystawianym przez lekarza weterynarii. Obowiązkowe są szczepienia na wściekliznę.

Co trzeba zabrać?

Wyjeżdżając z psem trzeba zapewnić mu maksymalny komfort. Wiadomo, że nie w każde miejsce, które pojedziemy zwiedzać zabierzemy psa. Warto zostawić pupila na jego legowisku, oraz zabrać mu kilka ulubionych zabawek czy kocyk, na którym zawsze śpi. Dzięki temu pies będzie czuł się pewniej i dużo łatwiej będzie znosił okresy rozłąki, gdy będzie otoczony swoimi rzeczami.

Bardzo ważne jest zabranie misek. Miska na wodę musi być zawsze pod ręką, by często poić psa w trakcie jazdy. W upalne dni psy bardzo szybko się odwadniają i należy to kontrolować. Zawsze przyda się również kilka chwil odpoczynku i mała przerwa na krótki spacer.

Wygodne są miski sylikonowe lub specjalne butelki dla psów, które maja miskę. Jest to wygodne, gdy idziemy z psem w upalny dzień na spacer.

Mimo, iż pies musi być wyposażony w mikroczipa koniecznie trzeba zadbać, by miał adresówkę, na której jest telefon do właściciela oraz imię psa. Dzięki temu w razie zagubienia zwierzęcia jest duża szansa, że pies szybko wróci do właścicieli.

Na wakacje z psem koniecznie trzeba zabrać karmę, którą pies do tej pory spożywał. Zmiana karmy w obcym miejscu, gdzie pies narażony jest na dodatkowy stres może się bardzo źle skończyć.

Wyjeżdżając na wakacje z psem trzeba się do nich dobrze przygotować, gdy o wszystko zadbamy wcześniej wakacyjne wojaże sprawią ogromną przyjemność nie tylko właścicielom, ale również naszemu pupilowi.